★ Полека но сигурно доаѓа крајот на 2017та година, која беше доволно исполнета со убави, весели, среќни и интересни моменти и се ближи почетокот на новата 2018та година, која се надеваме дека ќе биде уште поубава, повесела и поинтересна.

➨ Бидете дел од волшебната ноќ, ноќ кога Новата ја испраќа Старата година, ноќ во која се присетуваме на старите убави спомени и се надеваме на нови незаборавни доживувања, ноќ за која многу ветуваат, а малкумина исполнуваат.

По тој повод, нашиот менаџерски тим ја зема одговорноста за оваа ноќ да ви ја направи најлуда и незаборавна ноќ досега!

★ Затоа, со особено задоволство и чест ве покануваме заедно да ја дочекаме новата 2018та година во новореновираниот Ресторан Александрија (нас. Влае).
➨ Kaпацитет на ресторанот: 220 гости.

★ Официјална Фејсбук Фан Страна: https://www.facebook.com/pg/aleksandrijarestoran/

♫♪♩♬♭ За музиката и музичкиот репертоар ќе се погрижат незаменливите КИКО & КОКИ, дечките кои секогаш гарантираат незаборавна забава, дечките кои многу пати се имаат докажано и покажано пред публиката, дечките кои ќе направат вашето расположение да биде на највисоко ниво со најголемите странски и балкански EX YU, POP ROCK и ТУРБО ФОЛК хитови на сите времиња, a ќе ги заиграме и добропознатите македонски ора и чочеци.

★ Во склоп на ресторанот е отворен и специјален дел за најстрасните пушачи, каде што е дозволено пушење. Терасата е од затворен карактер, максимално затоплена (опремена со греалки), вентилација и силно озвучување. Понудата и цената за на терасата е иста како и онаа за внатре во салата.

★ Цената на картите изнесува 1799мкд.
➨ На врата - 1999мкд.
➨ Картите се во строго ограничен број!


➨ ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔
•••► Неограничено Пиење✔
➢ Алкохолни пијалоци: Пиво (Скопско, Златен Даб, Каменица), Вино (Тиквеш - Смедеревка, Розе, Кавадарка; Стоби - Вранец, Македонско Бело, Розе), Жолта Ракија, Коњак, Водка, Узо, Џин;
➢ Безалкохолни пијалоци: Газирани (Кока Кола, Фанта, Спрајт, Швепс, Пепси) и Негазирани Сокови (Портокал, Праска, Боровница, Јаболко), Кисела Вода.

•••► Мени Храна✔
➢ Мешана салата (5 врсти зеленчук: домат, краставица, морков, цвекло, зелка);
➢ Ордевер (сирење, кравји кашкавал, урнебес салата, кулен, свински врат, печеница, пилешка шунка);
➢ Топло Предјадење (пирошка, пилешки прсти, похован кашкавал, помфрит, крокети);
➢ Главно Јадење (свинско каре, шарска, пилешки стек, ражнич);
➢ Десерт (мини колачи).

*Напомена: Храната се сервира во овали, предвидени за четири лица.

•••► и се останато што е потребно за најдобра и незаборавна забава (конфети, прскалки, жижици, огномет и .... SURPRISE!)✔

•••► + Фотографирање✔

•••► + Бесплатен влез за втората вечер на забавата во Кафе Бар✔

•••► + 20% попуст на менито за дочек на Стара Нова Година во Ресторан Александрија✔

•••► Професионално обезбедување целата вечер✔
•••(Перпетум Обезбедување)

••••••►►▐ 20+▐

★ По полноќ, ќе биде организирана ЛОТАРИЈА, каде право на учество може да имаат сите присутни гости. Цената на учество е само 100мкд. Уплата се врши при самото доаѓање во ресторанот во терминот на прием на гости. Ќе си извлечете бројче кое може да ве направи потенцијален добитник на некоја од вредните награди:

* 4 место: Вредносен Ваучер за Ручек или Вечерва во Ресторан Александрија во вредност од 1500мкд.;
* 3 место: Вредносен Ваучер за целосно Фотографирање и Снимање на разни свечености и церемонии;
* 2 место: Машки/Женски часовник Calvin Klein од најдобрата часовничарска продавница во Македонија, B-Watch;
* 1 место: Викенд во Хотел Тино - Охрид за двајца + Користење на СПА Центарот;


► За повеќе информации, резервации на маси и за карти, обратете се кај менаџерите:
✆ 078 710 951 - Ljupcho Ivanov
✉ Facebook inbox - ✎

Да ја дочекаме заедно Новата 2018 година. Не дозволувајте да ви раскажуваат. Бидете и вие дел од оваа незаборавна вечер.

Додека другите копираат и се обидуваат да бидат во тренд, ние градиме традиција и претпознатлив бренд.

►Поддржано од: Zabavuvaj Se MK, Perpetuum Mobile, City Plus Foto, kadevecer.com.mk

#Love, #Joy & #Happiness ❤

Facebook настан: https://www.facebook.com/events/130804824281815/


Aleksandar Jovanovski
Monika Arsik
Slavco Cave Grbic
Bube Ivanov
Filip Gjorgjievski
Elena Trpkovska
Vali Ivanov
Vlado Spasovski
Mia Kerimova
Антонио Ѓорески
Zabavuvaj Se MK
Dario Kostovski
Christina Vasilev
Aleksandra Karanfilova
Сања Шекуткоска
Ivana Jovchevska
Katja Projceva
Emilija Dimitrijevik
Бојан Ливрински
Simo Anastasovski
Ристовски Драган
Тамара Божиноска.
Valentino Omeragic
Gabriela Janceska
Angel Ristovski
Dedo Mraz Skopje
Ane Ristovska
Dragana Nacevska
Михо Панов
Marina Ilievska
Marieta Volceska
Fizioplus Medika
Adam Franiak
Ilija Zafirovski
Lupco Mihajlovski
Verica Ivanova
Tina Tina
Suzana Nakovski
Сања Костиќ
Марија Богдановска
Valentina Krstevska
Es Ko
Славчо Божиновски
Благица Ѓорѓиева
Dusan Rodic
Димитровска Станческа Силвана
Angela Vasilevska
Gorica Bozinovska
Elena Ristova
Vlado Gjurov

 

Слични настани:

Оставете коментар